NCP1217D100R2
onsemi
Producto No:
NCP1217D100R2
Fabricante:
onsemi
Paquete:
8-SOIC
Descripción:
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 8SOIC
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 150°C (TJ)
Topology Flyback
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Breakdown -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SOIC
Internal Switch(s) No
Control Features -
Series -
Fault Protection Over Load, Over Temperature, Short Circuit
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Frequency - Switching 100kHz
Voltage - Start Up 12.8 V
Mfr onsemi
Duty Cycle 74%
Output Isolation Isolated
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 7.6V ~ 16V