NCP1271P65G
onsemi
Producto No:
NCP1271P65G
Paquete:
7-PDIP
Descripción:
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Topology Flyback
Mounting Type Through Hole
Voltage - Breakdown -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 7-PDIP
Internal Switch(s) No
Control Features -
Series Soft-Skip™
Fault Protection Current Limiting, Over Load, Over Voltage, Short Circuit
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads
Frequency - Switching 65kHz
Voltage - Start Up 12.6 V
Mfr onsemi
Duty Cycle 80%
Output Isolation Isolated
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 10V ~ 20V