NCP1400AV33EVB
onsemi
Producto No:
NCP1400AV33EVB
Descripción:
EVAL BOARD FOR NCP1400AV33
Guía del usuario
Main Purpose DC/DC, Step Up
Current - Output -
Product Status Obsolete
Series -
Regulator Topology Boost
Frequency - Switching 180kHz
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 3.3V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Non-Isolated
Mfr onsemi
Utilized IC / Part NCP1400AV33
Package Bulk
Voltage - Input 1.5V