NCP160AFCS285T2G
onsemi
Producto No:
NCP160AFCS285T2G
Paquete:
4-WLCSP (0.64x0.64)
Descripción:
IC REG LINEAR 2.85V 250MA 4WLCSP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 23 µA
PSRR 91dB ~ 48dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 250mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 4-WLCSP (0.64x0.64)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 4-XFBGA, WLCSP
Protection Features Over Current, Over Temperature, Soft Start
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.85V
Voltage Dropout (Max) 0.16V @ 250mA