NCP565MN15T2G
onsemi
Producto No:
NCP565MN15T2G
Paquete:
6-DFN (3x3.3)
Descripción:
IC REG LINEAR 1.5V 1.5A 6DFN
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 3 mA
PSRR 85dB ~ 75db (120Hz ~ 1kHz)
Voltage - Input (Max) 9V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.5A
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-DFN (3x3.3)
Control Features -
Series -
Package / Case 6-VDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V