NCP781BMN033TAG
onsemi
Producto No:
NCP781BMN033TAG
Paquete:
6-DFN (3.3x3.3)
Descripción:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA 6DFN
En stock : 25881
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 55 µA
Voltage - Input (Max) 150V
PSRR 83dB ~ 56dB (1kHz ~ 100kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 400 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-DFN (3.3x3.3)
Control Features -
Series -
Package / Case 6-VDFN Exposed Pad
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 9.5V @ 100mA