NCS12S1205C
Murata Power Solutions Inc.
Producto No:
NCS12S1205C
Descripción:
DC DC CONVERTER 5V 12W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.26" L x 0.79" W x 0.41" H (32.0mm x 20.0mm x 10.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.4A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series NCS12 (12W)
Power (Watts) 12 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 8 Leads
Efficiency 88%