NCV59151MN28TYG
onsemi
Producto No:
NCV59151MN28TYG
Fabricante:
onsemi
Paquete:
8-DFN (4x4)
Descripción:
IC REG LINEAR 2.8V 1.5A 8DFN
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
PSRR -
Voltage - Input (Max) 13.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.5A
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DFN (4x4)
Control Features Enable, Error Flag
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case 8-VDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.8V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 1.5A