NCV8501PDW33R2
onsemi
Producto No:
NCV8501PDW33R2
Fabricante:
onsemi
Paquete:
16-SOIC
Descripción:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 16SOIC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Quiescent (Iq) 125 µA
Voltage - Input (Max) 45V
PSRR -
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 19 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-SOIC
Control Features Enable, Reset
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad
Protection Features Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V