NEH1.0M100AA
NTE Electronics, Inc
Producto No:
NEH1.0M100AA
Descripción:
CAP ALUM 1UF 20% 100V AXIAL
En stock : 465
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 20
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.512" L (6.00mm x 13.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series NEH
Package / Case Axial, Can
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 1 µF