NEH47M10BA
NTE Electronics, Inc
Producto No:
NEH47M10BA
Descripción:
CAP ALUM 47UF 20% 10V AXIAL
En stock : 173
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 20
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia x 0.492" L (6.30mm x 12.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series NEH
Package / Case Axial, Can
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 47 µF