NES-350-7.5
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
NES-350-7.5
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 7.5V 345W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 7.5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.46" L x 4.53" W x 1.97" H (215.0mm x 115.0mm x 50.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 46 A
Series NES-350 (350W)
Power (Watts) 345W
Type Enclosed
Efficiency 80%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC, 254 ~ 370 VDC