NEV1000M16EE
NTE Electronics, Inc
Producto No:
NEV1000M16EE
Descripción:
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
En stock : 1745
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 20
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.669" (17.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series NEV
Package / Case Radial, Can
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 1000 µF