NEV3300M25GI
NTE Electronics, Inc
Producto No:
NEV3300M25GI
Descripción:
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL
En stock : 784
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.141" (29.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series NEV
Package / Case Radial, Can
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 3300 µF