NFM21PC105B1A3D
Murata Electronics
Producto No:
NFM21PC105B1A3D
Descripción:
CAP FEEDTHRU 1UF 20% 10V 0805
En stock : 181353
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Insertion Loss -
DC Resistance (DCR) (Max) 20mOhm
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Thread Size -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient -
Height (Max) 0.037" (0.95mm)
Product Status Active
Ratings -
Series EMIFIL®, NFM21
Package / Case 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1 µF
Package Tape & Reel (TR)
Current 4 A