NMR100PC
Murata Power Solutions Inc.
Producto No:
NMR100PC
Descripción:
DC DC CONVERTER 5V 1W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.77" L x 0.24" W x 0.39" H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 200mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series NMR (1W)
Power (Watts) 1 W
Type Isolated Module
Package / Case 7-SIP Module, 4 Leads
Efficiency 76.5%