NMS-240-48
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
NMS-240-48
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
POWER SUPPLY MODULAR
En stock : 472
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Series NMP
Power (Watts) 240 W
Type DC Output Module, Single
Voltage - Output 48V (30 ~ 55V)
Standard Number 60601-1; 62368-1
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Remote On/Off, User Adjustable
Package Box
Product Status Active
Current - Output (Max) 5A