NPA33M63
NTE Electronics, Inc
Producto No:
NPA33M63
Descripción:
CAP ALUM 33UF 20% 63V AXIAL
En stock : 86
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 10
Guía del usuario
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia x 0.984" L (10.00mm x 25.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series NPA
Package / Case Axial, Can
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 33 µF