NPA.47M63
NTE Electronics, Inc
Producto No:
NPA.47M63
Descripción:
CAP ALUM 0.47UF 20% 63V AXIAL
En stock : 97
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 20
Guía del usuario
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.591" L (6.00mm x 15.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series NPA
Package / Case Axial, Can
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 0.47 µF