NPR100M50
NTE Electronics, Inc
Producto No:
NPR100M50
Descripción:
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL
En stock : 956
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 10
Guía del usuario
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series NPR
Package / Case Radial, Can
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 100 µF