NPS2T-750RF1
Riedon
Producto No:
NPS2T-750RF1
Fabricante:
Riedon
Paquete:
TO-126 (D-Pak Style)
Descripción:
RES SMD 750 OHM 1% 25W TO126
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 175°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.325" L x 0.320" W (8.26mm x 8.13mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-126 (D-Pak Style)
Resistance 750 Ohms
Series NPS
Power (Watts) 25W