NS6A30AFT3G
Littelfuse Inc.
Producto No:
NS6A30AFT3G
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
SMA-FL
Descripción:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMA-FL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 555pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMA-FL
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V (Max)