NTE30088
NTE Electronics, Inc
Producto No:
NTE30088
Paquete:
SOT-23-3
Descripción:
LED-SMD SOT-23 SUPER RED
En stock : 2004
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 20
Guía del usuario
Wavelength - Dominant 643nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 140°
Color Red
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.00mm L x 1.30mm W
Millicandela Rating 12mcd
Product Status Active
Height (Max) 1.10mm
Supplier Device Package SOT-23-3
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mfr NTE Electronics, Inc
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.8V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 660nm
Package Bag
Lens Size 3.00mm x 1.30mm