P-1.5KE51CA
Littelfuse Inc.
Producto No:
P-1.5KE51CA
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
DO-201
Descripción:
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC DO201
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 21.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 48.5V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-201
Series 1.5KE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 70.1V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43.6V