P0080EBMCL
Littelfuse Inc.
Producto No:
P0080EBMCL
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
TO-92-3
Descripción:
THYRISTOR 6V 250A TO226-2
Guía del usuario
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 80 A
Current - Hold (Ih) 50 mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-92-3
Voltage - Off State 6V
Series SIDACtor®
Current - Peak Pulse (8/20µs) 250 A
Package / Case TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Voltage - On State 4 V
Mfr Littelfuse Inc.
Capacitance 150pF
Number of Elements 1
Voltage - Breakover 25V