P0080SBMCRP
Littelfuse Inc.
Producto No:
P0080SBMCRP
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
DO-214AA
Descripción:
THYRISTOR 6V 250A DO214AA
Guía del usuario
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 80 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AA
Voltage - Off State 6V
Series SIDACtor®
Current - Peak Pulse (8/20µs) 250 A
Package / Case DO-214AA, SMB
Mfr Littelfuse Inc.
Capacitance 150pF
Number of Elements 1
Voltage - Breakover 25V