P024F048T12AL-CB
Vicor Corporation
Producto No:
P024F048T12AL-CB
Fabricante:
Vicor Corporation
Descripción:
V.I CHIP PRM REGULATOR EVAL BOAR
Guía del usuario
Main Purpose DC/DC, Step Up
Current - Output 2.5A
Product Status Obsolete
Power - Output 120 W
Series VI Chip® PRM®
Regulator Topology Boost
Frequency - Switching 1.33MHz
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 48V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Non-Isolated
Mfr Vicor Corporation
Utilized IC / Part P024F048T12AL
Package Bulk
Voltage - Input 18V ~ 36V