P024T048T12AL
Vicor Corporation
Producto No:
P024T048T12AL
Fabricante:
Vicor Corporation
Descripción:
DC DC CONVERTER 48V 120W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 2.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series VI Chip® PRM® (120W)
Power (Watts) 120 W
Type Pre-Regulator Module
Package / Case Module
Efficiency 95%