P0250.332NLT
Pulse Electronics
Producto No:
P0250.332NLT
Fabricante:
Pulse Electronics
Descripción:
FIXED IND 3.3UH 6.2A 15 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 14A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 6.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.733" L x 0.596" W (18.62mm x 15.14mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 15mOhm Max
Inductance 3.3 µH