P0402K4993BBPT
Vishay Sfernice
Producto No:
P0402K4993BBPT
Descripción:
P 0402 K 4993 B B PT
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.63mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings -
Resistance 499 kOhms
Series P
Power (Watts) 0.063W, 1/16W