P1167.333NL
Pulse Electronics
Producto No:
P1167.333NL
Fabricante:
Pulse Electronics
Descripción:
FIXED IND 33UH 1.1A 170 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.297" L x 0.297" W (7.54mm x 7.54mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Inductance 33 µH
Series P1167NL
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 13MHz