P1170.823NLT
Pulse Electronics
Producto No:
P1170.823NLT
Fabricante:
Pulse Electronics
Descripción:
FIXED IND 82UH 1.7A 158 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.482" L x 0.482" W (12.24mm x 12.24mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 158mOhm Max
Inductance 82 µH
Series P1170NL
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6.3MHz