P1173.273NLT
Pulse Electronics
Producto No:
P1173.273NLT
Fabricante:
Pulse Electronics
Descripción:
FIXED IND 27UH 3.4A 45.9MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 3.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.482" L x 0.482" W (12.24mm x 12.24mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 45.9mOhm Max
Inductance 27 µH
Series P1173NL
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 11MHz