P1200SCLRP
Littelfuse Inc.
Producto No:
P1200SCLRP
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
DO-214AA
Descripción:
THYRISTOR 100V 400A DO214AA
Guía del usuario
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 100 A
Current - Hold (Ih) 120 mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AA
Voltage - Off State 100V
Series SIDACtor®
Current - Peak Pulse (8/20µs) 400 A
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - On State 4 V
Mfr Littelfuse Inc.
Capacitance 35pF
Number of Elements 1
Voltage - Breakover 130V