P2TC0402D2002LNTA
Vishay Sfernice
Producto No:
P2TC0402D2002LNTA
Paquete:
0402
Descripción:
P2TC0402 2PPM/C 20K 0,01% N TA
En stock : 100
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.63mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 20 kOhms
Series P2TC
Power (Watts) 0.063W, 1/16W