P38-10SAQ
Polytron
Producto No:
P38-10SAQ
Fabricante:
Polytron
Descripción:
AC/DC CONVERTER 10V
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus, UL
Voltage - Output 1 10V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.50" L x 2.50" W x 2.01" H (88.9mm x 63.5mm x 51.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.5A
Number of Outputs 1
Series P3
Type Enclosed
Line Regulation 0.02%
Package / Case 7-DIP Module, 5 Leads
Efficiency -
Mfr Polytron
Features SCP
Load Regulation 0.05%
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 125 VAC