Hogar / TVS Diodes / P4SMA150A BK
minImg
P4SMA150A BK
Central Semiconductor Corp
Producto No:
P4SMA150A BK
Paquete:
SMA
Descripción:
TVS DIODE 150VWM 243VC SMA
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 167V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMA
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V