Hogar / TVS Diodes / P4SMA190CA BK
minImg
P4SMA190CA BK
Central Semiconductor Corp
Producto No:
P4SMA190CA BK
Paquete:
SMA
Descripción:
TVS DIODE 190VWM 308VC SMA
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 209V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMA
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 308V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 190V