P4SMAJ110A
Diotec Semiconductor
Producto No:
P4SMAJ110A
Paquete:
SMA/DO-214AC
Descripción:
TVSDIODE,SMA,110V,400W,UNI
Guía del usuario
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.3A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 122V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SMA/DO-214AC
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V