P53-12LXE
Polytron
Producto No:
P53-12LXE
Fabricante:
Polytron
Descripción:
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 71°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus, UL
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.50" L x 2.50" W x 1.56" H (88.9mm x 63.5mm x 39.6mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 300mA, 180mA, 180mA
Number of Outputs 3
Series P5
Type Enclosed
Line Regulation 0.02%
Package / Case 7-DIP Module
Efficiency -
Mfr Polytron
Features SCP
Load Regulation 0.1%
Package Bulk
Voltage - Input 105 ~ 240 VAC