Hogar / TVS Diodes / P6KE600CA-HF
minImg
P6KE600CA-HF
Comchip Technology
Producto No:
P6KE600CA-HF
Fabricante:
Comchip Technology
Paquete:
DO-15
Descripción:
TVS DIODE 513VWM 828VC DO15
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 720mA
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 570V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-15
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 828V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 513V