PAA30B-14
TT Electronics/Power Partners Inc.
Producto No:
PAA30B-14
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 30W
En stock : 145
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.25A
Line Regulation ±1%
Package / Case 5-DIP Module, 4 Leads
Efficiency 86%
Mfr TT Electronics/Power Partners Inc.
Features Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 305 VAC, 127 ~ 430 VDC
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.53" L x 1.78" W x 0.85" H (64.2mm x 45.1mm x 21.7mm)
Weight -
Number of Outputs 1
Series PAA30B (30W)
Power (Watts) 30 W
Type Enclosed
Standard Number 60335-1; 60950-1; 62368-1
Load Regulation ±2%