PAF400F280-3.3
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
PAF400F280-3.3
Paquete:
Full Brick
Descripción:
DC DC CONVERTER 3.3V 390W
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 400V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Full Brick
Current - Output (Max) 100A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 200V
Series PAF400F
Power (Watts) 390 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 83%