PAF450F280-48
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
PAF450F280-48
Descripción:
DC DC CONVERTER 48V 450W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 400V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.65" L x 2.40" W x 1.08" H (118.0mm x 61.0mm x 27.5mm)
Product Status Last Time Buy
Current - Output (Max) 9.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 200V
Control Features Enable, Active Low
Series PAF450F280 (450W)
Power (Watts) 450 W
Type Isolated Module
Package / Case 14-DIP Module
Efficiency 91%