PAS1220LA3R0905
Taiyo Yuden
Producto No:
PAS1220LA3R0905
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
CAP 9F 20% 3V THROUGH HOLE
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm
Series LA
Package / Case Radial, Can
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 9 F