PB-360N-48
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
PB-360N-48
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
BATT CHRGR ENCLOSED 57.6V 6.25A
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 60°C
Termination Style Screw Terminal
Charge Current - Max 6.25A
Number of Cells 1
Approval Agency cURus
Battery Cell Size 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 9.96" L x 5.31" W x 1.91" H (253.0mm x 135.0mm x 48.5mm)
Product Status Obsolete
Weight 1500 g
Voltage - Nominal 57.6V
Series PB-360
Type Enclosed
Charge Time -
Battery Chemistry Lead Acid, Lithium-Ion
Power - Max 360W
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features LED Indicator
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 132VAC, 180 ~ 264VAC