Hogar / Boxes / PBB-11837-4
minImg
PBB-11837-4
Bud Industries
Producto No:
PBB-11837-4
Fabricante:
Bud Industries
Descripción:
BOX PLAS GRAY 9.134"L X 3.150"W
Guía del usuario
Area (L x W) 28.8in² (186cm²)
Color Gray
Material Plastic, Fiberglass/Polyester, Polycarbonate
Size / Dimension 9.134" L x 3.150" W (232.00mm x 80.00mm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Weight 0.19 lb (86.18 g)
Ratings IP67, NEMA 4X,6, UL-508
Design Cover Included
Thickness 0.118" (3.00mm)
Series PBB
Shipping Info Shipped from Digi-Key
Container Type Box
Mfr Bud Industries
Features Pushbutton Holes - 4
Height 3.346" (85.00mm)