PBC36SAHN
Sullins Connector Solutions
Producto No:
PBC36SAHN
Descripción:
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
En stock : 30
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 36
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.820" (20.83mm)
Package Bulk
Overall Contact Length 1.150" (29.21mm)