PC-120-200
Signal Transformer
Producto No:
PC-120-200
Fabricante:
Signal Transformer
Descripción:
PWR XFMR LAMINATED 24VA TH
Guía del usuario
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 34.93mm
Voltage - Primary 115V
Voltage - Isolation 1500Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 41.30mm L x 57.20mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 400mA, Series 200mA
Weight 0.75 lb (340.19 g)
Primary Winding(s) Single
Series PC
Type Laminated Core
Power - Max 24VA
Mfr Signal Transformer
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 60V, Series 120V