PC-34-300B23
Pulse Electronics
Producto No:
PC-34-300B23
Fabricante:
Pulse Electronics
Descripción:
PWR XFMR LAMINATED 10VA TH
Guía del usuario
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 41.28mm
Voltage - Primary 115V
Voltage - Isolation 1500Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 47.63mm L x 36.53mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 600mA, Series 300mA
Weight 0.563 lb (255.37 g)
Primary Winding(s) Single
Series PC Plug-In
Type Laminated Core
Power - Max 10VA
Mfr Pulse Electronics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 17V, Series 34V